پربورات سديم

شرکت شیمی کانه ایرانیان از سال 96 تاسیس و به صورت خصوصی و مستقل اداره می شود. متخصصان این شرکت در حال تلاش برای ساخت مواد شیمیایی متنوع بوده تا نیازهای صنایع شمیایی پایین دستی را تامین نمایند. پربورات سدیم چهار آبه به عنوان منبع هیدروژن فعال یکی از محصولات جدید این شرکت است که کاربردهای زیر را دارد :

پربورات سدیم در شیمی کانه
تولید-پربورات-سدیم

سدیم پربورات در صنعت پاک ­کننده به عنوان عامل سفیدکننده مورد استفاده قرار می­گیرد. این ماده بلوری سفید رنگ به عنوان یک ماده ارزان­ قیمت با فرمول NaBO3.nH2O (n:1-4)  است که می­تواند بصورت تک آبه یا چهارآبه باشد. این ماده دارای سمیت کم با عمرکاربری بالا است که در شرایط کنونی جایگزین هیدروژن پراکسید برای آزادسازی اکسیژن فعال شده است. فرم سدیم پربورات چهارآبه آن دارای نقطه ذوب 63 درجه سانتی­گراد (145 درجه فارنهایت) است و در دمای بالای 130 درجه سانتی­گراد آب موجود در شبکه خود را از دست می­دهد.

با حل شدن سدیم پربورات چهارآبه به هیدروژن پراکسید (H2O2) تجزیه شده و سدیم بورات (Na2B4O7) حاصل می­شود. هیدروژن پراکسید تشکیل شده که خود ناپایدار است به اکسیژن تجزیه می­گردد. بنابراین، سدیم پربورات منبع عالی برای «اکسیژن فعال» است. فعالیت ایجاد شده اشاره به اتم­ ها اکسیژن منحصربفرد دارد که تمایل شدیدی به واکنش با سایر عناصر و ترکیبات دارد. چون سدیم تترابورات پایداری بیشتری از هیدروژن پراکسید دارد، آن را می­توان به عنوان جایگزین پراکسیدها استفاده کرد. گرچه ایمن­تر و کارکردن با آن آسان است. بیشتر کاربردهای سدیم پربورات در زمینه پاک­ کننده ­ها، سفیدکننده ها، مواد ضدعفونی ­کننده، محصولات مراقبت از مو و صنایع دارویی است.

موارد استفاده سدیم پربورات

مواد سفيدكننده دندان

مواد نگهدارنده در قطره چشمى

مواد ضدعفونى كننده

مواد سفيد كننده منسوجات

پربورات شدیم در شوینده ها

مواد شوينده

نکات ایمنی

کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطرات و موارد پربورات سديم

کلیک کنید!

روش تولید

کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش تولید پربورات سدیم

کلیک کنید!

کاربرد ها

کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد ها و موارد مصرف پربورات سدیم

کلیک کنید!

خصوصیات

کسب اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیات پربورات سدیم

کلیک کنید!