پربورات سديم

شرکت شیمی کانه ایرانیان از سال 96 تأسیس و به‌صورت خصوصی و مستقل اداره می‌شود. متخصصان این شرکت در حال تلاش برای ساخت مواد شیمیایی متنوع بوده تا نیازهای صنایع شیمیایی پایین‌دستی را تأمین نمایند. پربورات سدیم چهار آبه به‌عنوان منبع هیدروژن فعال یکی از محصولات جدید این شرکت است که کاربردهای زیر را دارد:

پربورات سدیم در شیمی کانه
تولید-پربورات-سدیم

سدیم پربورات در صنعت پاک‌کننده به عنوان عامل سفیدکننده مورداستفاده قرار می‌گیرد. این ماده بلوری سفیدرنگ به عنوان یک ماده ارزان­ قیمت با فرمول NaBO3.nH2O (n:1-4)  است که می‌تواند به‌صورت تک آبه یا چهارآبه باشد. این ماده دارای سمیت کم با عمر کاربری بالا است که در شرایط کنونی جایگزین هیدروژن پراکسید برای آزادسازی اکسیژن فعال شده است. فرم سدیم پربورات چهارآبه آن دارای نقطه ذوب 63 درجه سانتی­گراد (145 درجه فارنهایت) است و در دمای بالای 130 درجه سانتی­گراد آب موجود در شبکه خود را از دست می‌دهد.

با حل شدن سدیم پربورات چهارآبه به هیدروژن پراکسید (H2O2) تجزیه شده و سدیم بورات (Na2B4O7) حاصل می‌شود. هیدروژن پراکسید تشکیل شده که خود ناپایدار است به اکسیژن تجزیه می‌گردد؛ بنابراین سدیم پربورات منبع عالی برای «اکسیژن فعال» است. فعالیت ایجاد شده اشاره به اتم‌ها اکسیژن منحصربه‌فرد دارد که تمایل شدیدی به واکنش با سایر عناصر و ترکیبات دارد. چون سدیم تترابورات پایداری بیشتری از هیدروژن پراکسید دارد، آن را می‌توان به‌عنوان جایگزین پراکسیدها استفاده کرد. گرچه ایمن‌تر و کارکردن با آن آسان است. بیشتر کاربردهای سدیم پربورات در زمینه پاک‌کننده‌ها، سفیدکننده‌ها، مواد ضدعفونی‌کننده، محصولات مراقبت از مو و صنایع دارویی است.

موارد استفاده سدیم پربورات

مواد سفيدكننده دندان

مواد نگهدارنده در قطره چشمى

مواد ضدعفونى كننده

مواد سفيد كننده منسوجات

پربورات شدیم در شوینده ها

مواد شوينده

نکات ایمنی

کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطرات و موارد پربورات سديم

کلیک کنید!

روش تولید

کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش تولید پربورات سدیم

کلیک کنید!

کاربرد ها

کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد ها و موارد مصرف پربورات سدیم

کلیک کنید!

خصوصیات

کسب اطلاعات بیشتر در مورد خصوصیات پربورات سدیم

کلیک کنید!

پربورات سدیم یک ترکیب شیمیایی که فرمول شیمیایی آن به‌صورت NaH  می‌باشد. پربورات سدیم یک ماده شیمیایی که در شرایط استاندارد به‌صورت یک ماده جامد سفیدرنگ و بی بو است که دارای کاربردهای تجاری مخصوصاً در صنایع شوینده و سفیدکننده‌های لباس‌ها مورداستفاده فراوان قرار می‌گیرد. سدیم پربورات یک ماده بی بو که به‌آسانی درون آب حل می‌شود و یک محلول قلیایی با خواص اکسیداتیو تولید می‌کند. زمانی که این ماده با آب ترکیب می‌شود باعث تولید هیدروژن پراکسید می‌گردند که این محلول به‌صورت کاملاً عالی باعث ازبین‌بردن میکروب‌ها می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را به‌صورت جامع‌تر و بیشتر با پربورات سدیم آشنا نماییم.

برخی از ویژگی‌های پربورات سدیم یا SPB

 • منو هیدرات سدیم پربورات (NaBO3 · H2O یا NaBO2 · H2O2) حاوی 16٪ اکسیژن فعال است.
 • نقطه ذوب خاصی ندارد.
 • با گرم‌شدن، باعث آزاد شدن اکسیژن و تجزیه آب می‌شود.
 • مونو هیدرات سدیم پربورات به دلیل محتوای اکسیژن بیشتر و سرعت انحلال سریع‌تر، به تتر هیدرات ترجیح داده می‌شود.
 • در ذخیره‌سازی، مونو هیدرات پایدارتر از تترا هیدرات است.
 • مونوهیدرات سدیم پربرات به‌صورت تجاری یا از طریق کم‌آبی تترا هیدرات یا با تبلور مونو هیدرات تولید می‌شود. در این کار تترا هیدرات پرا بورات سدیم در یک کم کننده بستر سیال در دمای 100-180 درجه سانتیگراد با حدود نیم ساعت زمان نگهداری دهیدراته می‌شود. محصول به‌دست‌آمده خالص بوده و دارای تراکم گروهی و محتوای اکسیژن فعال می‌باشند، سرعت انحلال آن زیاد و دارای خواص خوبی در ذخیره‌سازی و مقاومت در برابر گردگیری است.
 • پربورات سدیم (SO-dee-um per-BOR-ate) یک پودر آمورف سفید است که معمولاً به‌صورت مونو هیدرات (NaBO3 · H2O) یا تترا هیدرات (NaBO3 · 4H2O) در دسترس است.
 • رایج‌ترین شکل موجود در ترکیب، تترا بورات، یک ماده جامد بلوری سفید با طعم نمکی است که در 63 درجه سانتیگراد ذوب می‌شود و با گرم‌شدن بیش از 130 درجه سانتیگراد آب هیدراتاسیون خود را از دست می‌دهد.
 • هنگامی‌که در آب حل می‌شود، تمام اشکال تترا بورات سدیم تجزیه می‌شود و باعث تولید پراکسید هیدروژن (H2O2) و سدیم بورات (Na2B4O7) می‌شود.

ویژگی‌های SPB

 •  ازآنجاکه تترا بورات سدیم پایدارتر از پراکسید هیدروژن است، می‌توان از آن برای همان اهداف پراکسید استفاده کرد، اما ایمن‌تر و راحت تراست.
 • پربورات سدیم‌ها یک پودر سفیدکننده‌ای ارزان‌قیمت و در دسترس که ترکیب بلوری دارد و از هیدروژن، پراکسید و بور هیدرولیز تشکیل می‌شود.
 • همچنین به آن سدیم پربورات مونو هیدرات یا SPB  ، نمک سدیم مونو هیدرات، اسید بوریک، سدیم بورات مونو هیدرات و سدیم پربورات نیز می‌گویند.
 • دارای مقاومت عالی در مقابل گرما و حلالیت خوبی نسبت به فرم تترا هیدرات دارند.
 • این ماده یک معرف مناسب در سنتز آلی که به‌جای محلول‌های پراکسید هیدروژن پایدار قرار می‌گیرد. و بسیار غلیظ بوده و امکان انفجار را نیز دارد و اکثراً در دسترس همگان قرار نمی‌گیرد.
 • پربورات سدیم در دمای بالای 60 درجه سانتیگراد به‌سرعت اکسیژن آزاد می‌کند. و برای فعال‌کردن آن در دمای پایین (40 تا 60 درجه سانتیگراد) باید آن را با یک فعال‌کننده مناسب به طول معمول تتر استیل اتیلن دی آمین با نام مختصر (TAE) مخلوط نمایید.
 • این ماده سفیدکنندگی کمتری نسبت به هیپوکلریت سدیم و سایر سفیدکننده‌های پایه کلر داراست و باعث تخریب کمتر رنگ‌ها و منسوجات می‌شود. بورات‌ها همچنین برخی از خصوصیت‌های سفیدکننده غیر اکسیداتیو را نیز دارند.

پربورات ها در آب

پربورات ها در آب به‌صورت محلول و حل شده قرار می‌گیرند و پراکسید هیدروژن را آزاد می‌نمایند. اما این محلول‌ها فقط یک ترکیبی از سدیم بورات و پراکسید هیدروژن نیستند. در این محلول رقیق طبق مطالعات نشان‌داده‌شده وجود آنیون‌های پراکسوبورات نیز گزارش شده است. این نوع از ماده شیمیایی امکان تولید آنیون‌های هیدروپراکسید در پی هاچ ph پایین‌تر از زمان استفاده از H2O2 را دارا هستند. سدیم پربورات ها همچنین امکان فعال‌سازی اکسیداسیون هسته را نیز دارد و محیط‌های واکنشی را بافری می‌نمایند. برای اینکه اکسیداسیون قوی‌تر بسازند حتی پربورات را با استیک اسید مخلوط می‌کنند.

 روش تولید پربورات سدیم

برای تولید سدیم پربورات باید ماده شیمیایی بوراکس و هیدروکسید سدیم را باهم واکنش داده که بعد از آن با پراکسید هیدروژن نیز واکنش نشان می‌دهد تا به پربورات سدیم هیدراته تبدیل شوند. همانند شکل زیر واکنش‌های شیمیایی به این صورت می‌باشد.

برای تولید پربورات سدیم به دو روش می‌توانید این کار را انجام دهید:

 • در روش اول شما باید الکترولیز محلول آبی بوراکس را در مجاورت کربنات و بی‌کربنات سدیم قرار دهید.
 • در روش دوم نیز استفاده از بوراکس و آب‌اکسیژنه می‌باشد.

شرکت شیمی کانه ایرانیان در زمینه تولید سدیم پربورات چهار آبه با استفاده از روش‌های بهینه شده خاکه کم‌عیار دارای بور معادن زنجان که در حضور محلول آب‌اکسیژنه با خلوص بالای 99 درصد انجام می‌پذیرد. همچنین برای اینکه اندازه کریستال‌ها را کنترل نمایند از یک سورفاکتانت افزودنی استفاده می‌کنند.

پربورات سدیم در محلول معمولاً با ترکیب بورات و یک ماده اکسیدکننده همانند متا بورات سدیم و پراکسید هیدروژن یا بوراکس، هیدروکسید سدیم به دست می‌آید. تثبیت‌کننده‌های مختلفی اغلب به آنها اضافه می‌شود که به‌طورکلی از سیلیکات منیزیم نیز می‌توان استفاده نمود.

از این محلول‌ها که در آن غلظت پربورات با معرفی پربورات یا محصولات اولیه در مقدار مطلوب حفظ می‌شود، بلورهایی رسوب می‌کنند. با تنظیم شرایط بارش، ممکن است بلورهایی با اندازه‌ها و اشکال متنوع به‌دست‌آمده و نتایج با استفاده از محصولات مختلف فعال سطح مانند مواد افزودنی افزایش یابد. به‌طورکلی کریستال‌هایی بسیار ظریف زیادی از محلول‌های بسیار غلیظ که بیش از حد اشباع شده‌اند، تشکیل می‌گردد. چنین اثراتی ممکن است با تنظیم دمای متوسط اصلاح شوند. با کاهش دما، اشباع بیش از حد افزایش پیدا می‌کند. و به طور هم‌زمان روند رشد کریستال‌ها کند می‌باشد و سدیم‌پربورات تولید می‌شود.

چنین محصولاتی قطعاً سبک و دارای استحکام بالا با دانه‌های توخالی هستند. فرایند تولید سولفات سدیم که شامل افزودن پراکسید سدیم کافی به محلول آبی بوراکس در دمای حدود 1220 درجه سانتیگراد برای تبدیل بوراکس به متا بورات و تا حدی به پربورات و سپس افزودن پراکسید هیدروژن کافی برای تکمیل اکسیداسیون متا بورات به پربورات می‌باشد.

تولیدکننده پربورات سدیم

شرکت شیمی کانه ایرانیان در زمینه تولید انواع مواد شیمیایی نظیر پربورات‌سدیم در ایران فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1396 در شهرک صنعتی بستان‌آباد بین جاده تبریز – زنجان به‌صورت کاملاً خصوصی تأسیس شده است. کارکنان این شرکت در زمینه تولید انواع مواد اولیه شیمیایی فعال می‌باشند تا نیازهای صنایع شیمیایی را به‌خوبی تأمین نمایند.

هدف شرکت کانه ایرانیان قرارگیری در مسیر رشد و کسب رتبه در ارائه خدمات سریع منطبق با نیازهای مشتری در بازارهای جهانی می‌باشد. این شرکت تنها تولیدکننده اسید بوریک در ایران می‌باشد و از این اسیدها در بیماری‌های عفونی چشم و گوش، درمان قارچ و … می‌توان نام برد. یکی از بهترین و پرافتخارترین تولیدات این شرکت پربورات سدیم می‌باشد. ما یکی از تولیدکننده‌های اصلی پربورات سدیم در ایران هستیم، به‌راحتی پربورات را میان خرده‌فروشان و افراد پایین‌دست توزیع می‌نماییم.

تولیدکننده پربورات سدیم

کاربردهای سدیم پربورات چیست

به‌عنوان شوینده و تمیزکننده

از این ماده به‌صورت فعال اکسیژن برای سفید نمودن، روشن و تمیزکردن، بوزدایی در لباس‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. از این ماده به فور در محصولات تمیزکننده در مواد شوینده لباسشویی، ظرف‌شویی، پودرهای سفیدکننده، نرم‌کننده‌های لباس، مواد شوینده دستشویی، تمیزکننده‌های چندمنظوره، خوش‌بو کننده‌های هوا و لکه بری‌ها استفاده می‌شود.

سفید کردن سدیم پربورات به نسبت با سدیم هیپوکلریت و سفیدکننده‌هایی که بر پایه کلر هستند به‌مراتب کمتر است. و این باعث کمتر شدن ضعف رنگ‌ها و خرابی پارچه‌ها می‌شود. این مواد در دمای بالای 60 درجه سانتی‌گراد با سرعت بالایی به آزادسازی اکسیژن می‌پردازند. اگر بخواهیم اکسیژن را در دمای پایین‌تر فعال کنیم باید با یک فعال‌کننده مناسب نظیر تترا استیل اتیلن دی آمین (TAED) مخلوط نماییم.

استفاده در مواد آرایشی

کاربرد سدیم پربورات فقط مختص به شوینده‌ها و تمیزکننده‌ها نمی‌باشد. و از این ماده در مواد آرایشی و دارویی نیز به‌وفور استفاده می‌گردد. کاربرد آن شامل استفاده در برخی پاک‌کننده‌های دندان مصنوعی، خمیردندان‌ها، رنگ‌زدایی‌های موی سر، تمیزکننده زخم، محلول و تمیزکننده‌های لنزهای تماسی و قطره‌های چشم و اشک مصنوعی می‌باشد. البته باید توجه داشت که این واکنش‌گراها باید سمیت کم و عمر مجاز بالایی داشته باشند.

استفاده پربورات سدیم در مواد آرایشی

استفاده به‌عنوان ماده افزودنی

علاوه بر این از پربورات‌سدیم، به‌عنوان ماده افزودنی برای تجزیه هیدرولیک و یک ماده افزودنی تولید باتری، سلول سوخت برای پرورش آبزیان (نظیر ماهی و میگو) ، تولید سوخت کمکی و نیروهای محرکه در ماهواره‌ها و … نیز قابل‌استفاده است.

دیگر کاربردهای پربورات سدیم

در برخی از فرمول‌های سفیدکننده دندان برای دندان‌های ریشه، پربورات سدیم نیز وجود دارد. این ترکیب وارد ریشه شده و برای مدت‌زمان طولانی در جای خود باقی می‌ماند تا در دهان و دندان‌ها پخش شوند. و امکان سفید کردن دندان‌ها را فراهم نماید اما استفاده از آن توسط اتحادیه اروپا ممنوع شده است. این ترکیب دارای خواص ضدعفونی‌کننده که می‌تواند به‌خوبی عمل نماید. همچنین در برخی از برندهای قطره چشم به‌عنوان ماده نگهدارنده نیز استفاده می‌شود. این پربورات ها معرف اکسیدکننده در سنتز آلی عمل می‌کنند. و تیو اترها را به سولفوکسیدها و سولفون ها تبدیل می‌کند.

موارد ایمنی استفاده از پربورات سدیم چیست؟

قطعاً مواد شیمیایی یک سری نکات و موارد ایمنی دارند که باید در زمان استفاده از آن آگاه باشیم. قطعاً مواد شیمیایی بدون ضرر نیستند. و پربورات سدیم که در محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌گردد که توسط سازمان غذا داروی جهانی و برای استفاده در تمیزکننده‌ها توسط آژانس حفاظت از محیط‌زیست کنترل می‌گردد. پربورات در واقع ترکیب اکسیدکننده و سمی بور می‌باشد که با هیدرولیز به پراکسید هیدروژن و بور تبدیل می‌گردد. تحقیقاتی که نشان می‌دهد بور به شکل اسید بوریک در حیوانات باعث مشکل در تولیدمثل می‌شوند.

همچنین یکی از نکات ایمنی که درباره این مواد گزارش می‌شود قابلیت آتش‌سوزی آن می‌باشد. که باید از دسترس کودکان دورنگه داریم. همچنین اگر آن را ببلعیم یا بخوریم، در اثر استنشاق سم آن باعث تحریک سیستم تنفسی انسان می‌گردد. جالب است بدانید که بر اساس راهنمای خوب، پربورات سدیم برای استفاده در لوازم آرایشی در ژاپن ممنوع شده است.

پربورات سدیم چه تأثیراتی در محیط می‌گذارد؟

یکی از مواردی که در محیط‌زیست می‌تواند باعث خطر شود استفاده از پربورات‌سدیم در زمان ریختن در آب فاضلاب می‌باشد. که باعث آسیب رساندن به ارگانیسم‌های آب شیرین می‌شود. محصولاتی که حاوی پراکسید هیدروژن می‌باشد به‌عنوان یک ماده سفیدکننده طبیعی گزینه عالی برای جایگزین نموده با این ترکیب شیمیایی است.

اگر بخواهیم از مواد شوینده‌ها و ضد لک‌های سازگار با محیط‌زیست استفاده نماییم. خرید سفیدکننده‌های غیر کلردار بر پایه اکسیژن را پیشنهاد می‌کنیم. برای هر محصولی که حاوی سولفات سدیم است. یک محصول به همان اندازه مؤثر نیز وجود دارد، بنابراین همیشه برچسب‌ها را بخوانید و در صورت تردید بررسی محصولات را بررسی کنید.

نحوه استفاده از سدیم پروبورات

پربورات‌سدیم خالص (NaBO3) در شرایط استاندارد یک ماده جامد سفید و بدون بو می‌باشد. بااین‌حال، یک مولکول سدیم پربورات به طور معمول با 1 ، 2 یا 4 مولکول آب متبلور می‌شود. مونو هیدرات سدیم پربورات سدیم (NaBO3.H2O) و تترا هیدرات سدیم پربرات سدیم (NaBO3.4H2O) دارای کاربردهای تجاری هستند، خصوصاً به‌عنوان شوینده‌ها و سفیدکننده‌ها. از این مواد حتی به‌عنوان نمک نیز شناخته می‌شود.

از نظر ترکیبات با کاربردهای مشابه مانند پرکربنات سدیم و سدیم پرفسفات، از نظر پایداری و کنترل ایمن هر دو شکل سدیم پراکنده است. خواص هیدرات‌های سدیم پربورات را مقایسه کنید. تترا هیدرات از دی سدیم تترا بورات پنتاهیدرات، پراکسید هیدروژن و هیدروکسید سدیم تهیه می‌شود. بااین‌حال، این ماده به‌اندازه مونو هیدرات محلول نیست و در دمای بالاتر نیز پایدار نیست. مونو هیدرات سدیم پربورات با حرارت دادن تترا هیدرات به‌راحتی تهیه می‌شود.

همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد این محصول از منبع انگلیسی، اینجا کلیک نمایید.

ار پربورات سدیم بیشتر بدانید

یکی از صنعت‌هایی بیشترین استفاده را از پربورات سدیم دارد، صنعت بزرگ شوینده‌ها می‌باشد. البته که باید بگوییم پربورات سدیم در سایر صنایع نیز همچون صنعت نساجی کاربرد بسیار زیادی دارد، از این محصول حتی در نگهدارنده‌های قطره چشم نیز بسیار استفاده می‌شود. یکی دیگر از کاربردهایی که این ماده باارزش دارد، این است که از آن به‌عنوان یک ماده افزودنی در تجزیه هیدرولیک، تولید انواع باتری، سلول‌های سوختی برای پرورش انواع آبزی و همچنین تولید سوخت‌های کمکی و نیروهای موجود در ماهواره نیز استفاده می‌شود.

ار پربورات سدیم بیشتر بدانید

یکی دیگر از مواردی که باعث می‌شود از این محصول در شوینده‌ها استفاده شود، خاصیت ضد لک بودن آن است که ارزش این مواد را چندین و چندبرابر کرده است، چراکه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک ماده شوینده می‌تواند داشته باشد همین خاصیت ضد لک بودن است که با استفاده از پربورات سدیم‌ها محقق می‌شود.

در هنگام استفاده از پربورات سدیم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

در واقع استفاده از هر مواد و محصولی نیاز به برخی مراقبت‌ها دارد که بدون رعایت آنها ممکن است مشکلات زیادی برای شما ایجاد شود، پربورات سدیم نیز همین‌طور می‌باشد، پربورات سدیم به دلیل اسیدهایی که در خود دارد برای استفاده و تهیه نیاز به برخی اصول و رعایت‌های مختلف دارد تا استفاده از آن برای همگان ممکن شود.

برای مثال اگر این محصول را در مواد محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده کنند، توسط سازمان‌های مهمی همچون سازمان غذا و داروی ایالات متحده و همچنین آژانس حفاظت از محیط‌زیست به طور دقیق کنترل و بررسی می‌شود. ترکیباتی که در پربورات سدیم وجود دارد سمی می‌باشد و از طریق برخی مواد همچون هیدرولیزها به پراکسید هیدروژن و بور تبدیل می‌شود. برخی از تحقیقات مهم دانشمندان بر روی حیوانات در این زمینه نشان می‌دهد که بور برای رشد و تولیدمثل نوعی عوارض محسوب می‌شود.

در هنگام استفاده از پربورات سدیم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

همچنین در نظر داشته باشید این مواد به دلیل محلول‌هایی که در آن به‌کاررفته است قابل احتراق می‌باشد و اگر در استفاده از آن دقت نشود ممکن است باعث آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای نیز بشود، علاوه بر این به دلیل مواد سمی که در خود دارد در صورت بلعیدن بسیار مضر خواهد بود و همچنین در صورت استنشاق کردن نیز سمی می‌باشد و باعث اختلال در سیستم‌های تنفسی می‌شود.

قیمت سدیم پربورات

شما می‌توانید برای تهیه سدیم پربورات مصرفی و موردنیازتان به‌صورت دست‌اول و مطمئن با کارشناسان ما از طریق راه ارتباطی موجود در زیر اقدام نمایید. اگر می‌خواهید قیمت سدیم پربورات را استعلام بگیرید می‌توانید از وب‌سایت شرکت شیمی کانه ایرانیان با ما تماس بگیرید.

خرید پربورات سدیم

شرکت شیمی کانه ایرانیان در زمینه تولید و ارسال پربورات سدیم در ایران فعال می‌باشد. و شما برای خرید پربورات سدیم می‌توانید از طریق وب‌سایت ما و راه‌های ارتباطی در سریع‌ترین زمان ممکن مکاتبه نمایید. و برای خرید اقدام نمایید. برای این کار می‌توانید استعلام قیمت گرفته و پربورات را بخرید.

خرید پربورات سدیم

فروش پربورات سدیم

شرکت ما در زمینه فروش پربورات سدیم در ایران حرف اول را می‌زند و می‌توانید به‌راحتی و بدون واسطه و مستقیم از کانه ایرانیان خریداری نمایید. همان‌طور که می‌دانید مواد شیمیایی همانند تمامی کالاها اگر از واسط‌ها خریداری شوند. قطعاً باقیمت‌های بالاتری ارائه خواهند شد و شما در واقع از تولیدکننده اصلی این محصول اقدام به خرید می‌کنید و تفاوت قیمت‌ها را احساس خواهید کرد.

اطلاعات تماس

آدرس: تهران، پاسداران، روبروی نگارستان دهم
پلاک 162، طبقه 2، واحد 9

تلفن: 22861688-021

ایمیل: [email protected]

سوالات متداول

چگونه پربورات سدیم را از شیمی کانه ایرانیان خریداری کنیم؟

به‌منظور سفارش پربورات سدیم با شماره تماس شرکت شیمی کانه ایرانیان تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید

موارد استفاده سدیم پربورات چیست؟

پربورات سدیم در سفیدکننده‌های دندان، مواد نگه‌دارنده قطره چشمی، مواد ضدعفونی‌کننده، مواد شوینده و دیگر موارد مورداستفاده قرار می‌گیرد.